Runi postigao gol sezone

vejn-runi

Novi trener Evertona Sem Alardis je sa tribina Gudisona posmatrao utakmicu Karamela i Vest Hema, a imao je i šta vidjeti , ubjedljivu pobjedu domaćina (4:0) i fantastičnu partiju Vejn Runija.

Runi je prvi gol postigao u 18. minuti, zakucavši loptu u mrežu nakon što je prethodno Hart odbranio njegov udarac sa bijele tačke. Iskusni napadač je na 2:0 povisio u 28. minuti, da bi u 66. postigao spektakularan pogodak.

Golman gostiju je istrčao iz svog kaznenog prostora kako bi spriječio opasan napad Evertona. On je uspio ispucati loptu, ali ona dolazi do Runija koji sa svoje polovine terena pogađa mrežu Vest Hema za 3:0.

Do kraja utakmice je Everton postigao još jedan gol i to preko Viliamsa u 78. minuti.