Zvezda u gostima nadjačala Valenciju

Crvena Zvezda-Valencija

Crvena Zvezda večeras se srela sa španskim šampionom Valensijom i zabilježila nevjerovatnu pobjedu u 12. kolu Eurolige. Zvezda je večeras slavila sa 82:86 (22:26, 16:14, 25:16, 19:30), a odigrala je meč sa puno uspona i padova.

Može se reći da su košarkaše Zvezde nadahnule velike pobjede nad Realom i Efesom pa su divlje uplovili u meč. Dangubić otvara poslije faula Bjelice i ubacuje za 2:2. Ročesti na terenu pruža nevjerovatne pokrete i vodi crveno-bijele do 7:6, zatim Janković za 9:8, pa ponovo Ročesti za 9:11.  Pogodak Feldina zaključuje prvu četvrtinu sa 22:26. Drugu dionicu počinje Dobrić slobodnim bacanjem u 12. minuti. Valensija gubi snagu, Plajs šutira sa poludistance. U 17. minuti Ročesti pogađa za 29:40. Pred sam kraj prvog poluvremena Vives kažnjava promašaj Bjelice i ubacuje trojku za Valensiju 36:40.

Poslije pauze na teren se vraća neka druga Valensija. Odmah udaraju svoj ritam i dižu na 43:40. Bjelica je u 23. minuti izjednačio na 43:43, a pratio ga je Feldin za 45:45. Slijedi Vives na 49:47, pa Plajs za 51:47 i Crvena Zvezda već gubi tlo pod nogama. Tada je Davidovac odradio svoje – pogađa trojku za 51:50 i vraća Zvezdu u igru. Na kraju treće četvrtine pisalo je 63:56. Završnica nudi novi preokret. Početak donosi borbu za prevlast na terenu, u čemu je Zvezda uspjela. Pet minuta prije kraja počinje velika serija crveno-bijelih. Davidović i Antić trojkama ispravljaju rezultat na 72:72. Ročesti svega 40 sekundi do kraja pogađa za 77:78, zatim Feldin dva puta za fantastičan trijumf Zvezde od 86:82 i seriju od 17:0.

Najviše bodova za Zvezdu večeras je upisao Feldin i to 26, a slijede Ročesti sa 13, Antić sa 10 i DUbljević sa 9 poena. Kod Valensije je to bio San Emetrio sa 13, Plajs sa 13 i Grin 10 upisanih poena.