Siti i dalje nezaustavljiv – Građani bolji i od Totenhema

Mančester Siti-Totenhem

U 18. kolu Premijeršipa Mančester Siti još jednom je dokazao da je najbolji tim Engleske lige nakon velike pobjede nad Totenhemom. Siti je pobjedio sa uvjerljivih 4:1.

Građani su poveli već u 14. minutu golom Ilkaja Gundogana za 1:0, što je ostao rezultat u toku prvog poluvremena. Do kraja prvog poluvremena mogao se upisati i veći rezultat, ali ekipa Pepea Guardiole nije izvela uspješne akcije i gosti su uspješno čuvali svoju mrežu.

Nastavak utakmice donosi pojačanu odbranu, pa čak i napad Totenhema, ali fudbaleri Totenhema nisu iskoristili svoje šanse. U 70. minuti ponovo Siti kreće u akciju, tada je Kevin De Brujne pogodio za 2:0. Deset minuta kasnije Rahim Sterling diže Siti na 3:0, a u 90. minuti ubacuje još jednom za 4:0. Tada je već bilo jasno ko je pobjednik, a Erikson ublažava poraz Totenhema u nadoknadi meča.

Mančester Siti sada uvjerljivo vodi na tabeli Premijeršipa.