Partizan brojao do 112 !

Partizan-MZT Skoplje

Partizan je u dvorani ”Aleksandar Nikolić” dočekao MZT iz Skoplja. Večerašnji susret bio je debi novog trenera crno-bijelih Nenada Čanka koji je sjeo na mjesto Miroslava Nikolića Mute.

MZT je otvorio utakmicu, a Vilijams-Gos zajedno sa Trajkovskim dovodi do 2:8. U 5. minuti Vilijams-Gos ubacuje trojku koju pojačava Andrić na 13:10. Aranitović dve minute prije kraja pogađa za tri i Novica Veličković pogađa za 26:18. Domaćini su do kraja prve četvrtine dostigli 32:19. U drugoj četvrtini Miler nastavlja seriju. Pecarski u 15. minuti susreta udara za 45:29. Partizan je odgovarao brzo i koncentrisano pa je brzo pisalo i 50:32. Druga četvrtina završena je sa 69:42 i već je bio poznat pobjednik.

Poslije pauze prvi napad Partizana dovodi do ubjedljivih +30. Đoko Šalić je do suparničkog koša došao za 74:44. U završnicu ulaze crno-bijeli sa 16 poena plusa i 88:70. Andrić nastavlja i u četvrtom dijelu utakmice. Miler približava Partizan do 97:73, a Mihajlo Andrić zaokružuje na 100. Maslink ubacuje za 107:91. Kraj utakmice bio je na velikih 112:94, što je Partizanov novi rekord.

Za novi rekord Partizana borili su se Andrić sa ubačenih 29 poena, a Arantiović i Miler po 17. Za Skoplje su najbolje igrali Trajkovski koji je upisao 20 i Sokolov 14 poena.