Barsa za 14 bolja od Reala

Barselona-Real Madrid

Danas je u okviru 17. kola španske La lige na Santigao Bernabeu održan uvijek iščekivani El Clasico – susret Real Madrida i Barselone. Barsa je danas izašla kao pobjednik sa visokih 0:3 i napravila veliki plus na tabeli La lige.

U prvom poluvremenu utakmice propuštene su sve prilike za gol. Pokušaj Ronalda u 7. minuti poništen je zbog ofsajda. Paulino je probao za Barselonu u 30. minuti, ali bezuspješno. Barsa u drugoj polovini izlazi na teren spremna samo za pobjedu. U 54. minuti u akciju Suarez za 0:1. Svega 9. minuta kasnije dosuđen je penal za Barselonu nakon što je Dani Karvajal dirao loptu rukom. On je zaslužio crveni karton, a Mesi je bio tačan sa bijele tačke za 2:0.  U nastavku Ter Stegen brani loptu Balea pa i Ramosa. Za konačnu pobjedu Barse ubacio je Vidal u 91. minuti.

Trenutno Barsa ima 14 bodoa više od Kraljeva. Real sada ima veoma težak zadatak da prestigne Katalonce, koji imaju utakmicu više.