Kutrone donio Milanu veliku pobjedu

Milan-Inter

Današnji derbi ‘Dela Madonina’je bio derbi Intera i Milana. Nakon napete utakmice i još teže završnice fudbaleri Milana uspjeli su poraziti Inter i tako doći do polufinala Kupa Italije rezultatom 1:0.

Milano je već na početku vidio da će utakmica biti izjednačena, pa je svim snagama udario kako bi to promijenio. Pokušao je Bonaventura glavom u 19. minuti, ali nezuspješno. Inter u nastavku prelazi u vodstvo nakon greške Antonija Donarume, ali je gol poništen nakon gledanja snimaka.

Drugo poluvrijeme donosi jednake okolnosti. Svoju šansu je u 60. minuti propustio Žoao Mario u 60. minuti. Tek nakon odigranih 90. minuta  19- godišnji Patrik Kutrone bilježi važeći gol za Milan, što je danas bilo jedno od svjetskih čuda. Kurtone je u 104. minuti igre pogodio mrežu iza Hanadanovića i ovako pomogao timu da pobjede Inter.

Rosoneri su sada u polufinalu Kupa Italije, a  tamo će se sastati sa ekipom Lacija.