Težak poraz Arsenala u FA kupu

Arsenal-Notingam Forest

Fudbaleri Arsenala poraženi su danas u utakmici sa Notingem Forestom rezultatom 4:2. Ovo je bio popriličan šok za Arsena Vegnera koji je danas na teren postavio ekipu za mečeve Lige Evrope.

U prvom poluvremenu domaćin Notingem Forest upisao je dva gola preko Erika Lihaja. Arsenal je do odmora pružio jednu uspješnu odbranu uz pomoć Pera Mertezakera. Igra Arsenala danas je bila potpuno ispod njihovog nivoa i igre na koju su navijači navikli. U drugom poluvremenu Tobčije prave dva penala koji su iskortistili fudbaleri Notingem Foresta. U 64. minuti precizan je bio Brereton, a du 85. minuti Dauel za rezultat 3:1. Vegner je već tada opazio u kojem smjeru ide ovaj susret, a njegov fudbaler Dani Velbek uspio je ublažiti poraz u 79. minuti pogodivši za 4:2.

Na ovaj način su Tobčije izgubili priliku odbrane titule koju su osvojili prethodne sezone. Vegner je upisao prvi ovakav poraz u toku karijere.