Hrvatska ostaje u borbi za polufinale

Hrvatska-Norveška

Rukometna reprezentacija Hrvatske danas je izborila pobjedu protiv selekcije Norveške i tako rezultatom 32:28 obezbjedila borbu sa Francuskom za polufinale Evropskog prvenstva.

Susret je počeo dobro za domaćine koji su napravili mini seriju od 3:0. Blagu prednost su zadržali do kraja prvog poluvremena kada su se Norvežani popeli na 15 poena, a Hrvati na 17 (17:15). Drugi dio utakmice nastavlja se u istom duhu. Deset minuta pred kraj okršaja sa terena izlaze dva rukometaša Hrvatske – Igor Vori i Luka Stepančić. Oni su ostavili reultat 28:24, dok su obe ekipe do kraja uspisale po nova 4 boda.

U drugom susretu danas Fracuska je pobjedila Švedsku sa 23:17 i 24. januara sprema borbu za polufinale sa Hrvatskom.