Crveni pobjedili Makedonce

Španija-Makedonija

Dešavanja na Evropskom rukometnom prvenstvu iznenađenja su za sve. Današnji susret Španije i Makedonije završio se pobjedom Crvene furije sa 31:20. Makedonci se osim poraza moraju boriti i sa povredom Kirila Lazarova koji je najbolji u ekipi.

U prvih pet minuta susreta su Španci stekli prednost od 3:0. Igra Makedonca značajno je opala nakon povrede najboljeg igrača. Sa 14 promašaja i zaostatkom od 11 bodova Makedonci završavaju poluvrijeme. Španci su upisali 15:6 prije pauze. Nastavili su Španci u drugom pluvremenu. Održali su prednost iz prvog dijela susreta. Koristili su sve prilike za napad i slabu odbranu Makedonaca. Ostalo je 11 razlike i konačnih 31:20 za pobjedu Španaca.

Reprezentativci Makedonije koji su se istakli su Dejan Manskov i Stojanče Stoilov sa 4 gola. Skoro 20 odbrana odradio je golman Crvene furije Gonsalo Peres de Vargas, a napadači koji su doprinijeli pobjedu su Eduardo Gurbindo sa 6 golova i Feran Sole i Adrijan Figueras sa po 5 golova.