Srbija se oprostila od EP

Srbija-Bjelorusija

Poslednja utakmica Evropskog prvenstva donijela je Srbiji novi poraz od 32:27 u susretu sa Bjelorusijom. Ovako se rukometaška reprezentacija Srbije plasirala na 12. mjesto.

U prvom poluvremenu su rukometaši Srbije su ponudili dobru odbranu. Istakao se Zelenović, ali je Saldecanka spriječio svaki njegov pokušaj. Do pauze je Bjelorusija stekla prednost od 5 poena i upisala 16:11. Pokušala je Srbija agresivnijom igrom u drugom poluvremenu, ali to nije bilo dovoljno za preokret. Nastavili su rukometaši Bjelorusije svojim tempom i došli do +6 sa 26:20 u 46. minuti igre. Bilo je jasno da se Orlovima smiješi novi poraz koji su dočekali sa 32:27.

Srbija je na ovaj način završila Evropsko prvenstvo sa jednom pobjedom i to protiv Islanda. Pobjedom protiv Islanda Srbija će dobiti lakše rivale na sledećim takmičenjima.