Stara dama slavila protiv Udinezea

Juventus-Udineze

U 28. kolu italijanske Serije A Juventus je savladao Udineze sa 2:0. Ovako je crno-bijela ekipa došla do prvog mjesta na tabeli.

Juventus je slavio u oba dijela utakmice. Dibala je danas bio dvostruki strijelac, a prvi put je pogodio u 20. minuti susreta. Do kraja prvog poluvremena Juve je imao još jednu šansu za pogodak preko Gonzala Higuana u 38. minuti. Ipak, Gonzalo je promašio jedanaesterac. Paolo Dibala se ponovio početkom drugog dijela utakmice u 49. minuti.

Ovako je Juventus slavio 23. put u prvenstvu. Popeo se na prvo mjesto sa 71 bodom, dok je vođa Napoli pao na drugu poziciju sa 2 boda manje. Današnji poraz bio je četvrti poraz Udinezea koji je 11. na tabeli, Inter je odigrao remi sa velikim Napolijem.