Mornar pobjedio Zvezdu  – Vranješ i Nidam bez milosti

Crvena Zvezda-Mornar

Druga utakmica polufinala ABA lige donijela je zanimljiv susret Mornara i Crvene Zvezde. Iz ovog susreta Beograđani su izašli pognute glave jer su izgubili sa svega 4 poena razlike i 88:84. Mornar je sa druge strane slavio uz pomoć visokih poena Nemanje Vranješa i Derika Nidama.

Mornar je veoma spremno dočekao crveno-bijele na terenu, a Derik Nidam je odmah na početku pokazao prodornost na terenu. Prva četvrtina završena je sa 30:21, a Mornar je nastavio udarnički do kraja prvog poluvremena. Enis i Nidam su do odmora upisali 48:45. Vranješ i Nidam ne odmaraju ni tu trećoj dionici. Nezaustavljivi Mornar ali i Zvezda dolaze do 66:64 pred samu završnicu. Igra je više nego uzbudljiva u poslednjih deset minuta. U 40. minuti Dobrić i Nidam dovode rezultat do 88:84.

Za Mornar su ubjedljivo najbolje odigrali Vranješ sa 29 poena i Nadim sa 28. Zvezda se pokušala izboriti Tejlor Ročesti sa 16 poena i Dejan Davidovac sa 14. Revanš utakmice u Beogradu označiće finalistu ABA lige.