Bod je presudio – Hrvati pobjedili Delfine

Srbija-Hrvatska-vaterpolo

Utakmica za prolaz u finale Evropa kupa nije prošla dobro za vaterpoliste Srbije. Selekcija Hrvatske pobijedila je Delfine sa 8:7.

Kao što se vidi iz rezultata, ovo je bila utakmica poen za poen. Prva četvrtina išla je u korist Srbije koja je vodila sa 3:1 u jednom trenutku. Ovakav tempo su Delfini držali i u drugoj četvrtini te nije bilo prostora za gol rivala. Na poluvremenu je Srbija ubjedljivo vodila sa 4:1. U trećoj dionici vaterpolisti Srbije popuštaju. Hrvatska dolazi do izjednačenja sa 5:5 pred samu završnicu. Poslednji minuti igre donose vodstvo domaćina koji na kraju uzimaju mjesto u finalu sa 8:7.

U Srbiji su se istakli Filipović sa 3 gola i Prijetlović sa 2 gola. U reprezentaciji Hrvatske je fantastično odigrao Loren Fatović. Srbiji ostaje borba za bronzu, a najvjerovatniji rival joj je Italija.