El Klasiko završio remijem!

Real Madrid-Barselona

Današnji susret Real Madrida i Barselone je bio blago rečeno buran i nesportski, a završise rezultatom 2:2. Obe ekipe su žudile za pobjedom do koje ovaj put ipak nije došlo.

Početak utakmice je bio veoma uzbudljiv. Obe strane su napadale, a prvi poen odnio je domaćin. U 10. minuti je Suarez je zaigrao uspješno i poveo svoj tim na 1:0. Međutim, svega 5 minuta kasnije je Teal vratio preko akcije Busketsa, Krosa i Beznezeme, koji je dodao Kristijanu Ronaldu. Rnaldo je iz peterca pogodio za izjednačenje na terenu sa 1:1.  Poslije odmora Barsa je igrala sa izgračem manje, ali je to nije spriječilo da priži jake napade u drugom poluvremenu.

Katalonci su u 52. minuti mislili da su riješili utakmicu. Gol je zabio Lionel Mesi. Nakon toga do kraja susreta su Madriđani spremali iznenađenje za Barsu. Naime, Geret Bejl je u 72. minuti izveo udarac sa ivice šesnaesterca. Njegovim golom je Real izjednačio sa Barsom i tako je ostalo do kraja susreta.

Barsa je trenutno sa 87 bodova, dok se Real nalazi na daljem mjestu sa 15 poena manje.