Orlovi se vraćaju kući!

Brazil-Srbija

Reprezentativci Srbije su se oprostili od Mundijala u Rusiji porazom u poslednjem kolu grupe E. Večerašnju utakmicu su odigrali protiv Brazilaca, a konačan rezultat im nikako nije išao u korist. Brazil je savladao Srbiju sa 2:0, a u drugoj utakmici večeri Švajcarci su remizirali sa Kostarikom pa tako i oni obezbjedili prolazak u osminu finala.

Utakmica Srbije i Brazila bila je uzbudljiva. Napeta atmosfera počinje od 25. minute kada je Nejmar krenuo u akciju koju je Stojković spremno dočekao. Ni Gabriel Hesus nekoliko trenutaka kasnije nije uspio da poremeti odbranu Orlova, ali su uskoro i oni pupustili. Paulino u 36. minuti koristi pad koncentracije Srbije i šalje loptu izza Stojkovića za 1:0 za Brazil. Nakon ovoga se otišlo na pauzu bez većih uzbuđenja, a po povratku Srbija igra jače kako bi dostigla svoj cilj. Međutim, Brazil igra punom snagom. Mitrovićevu loptu zaustavio je Silva u 61. i zatim Alison u 63. minuti. Silva se tada baca u akciju i u 68. minuti bilježi 2:0 za Brazil što je ostao rezultat do kraja susreta.

Ovim porazom je reprezentacija Srbije napustila Svjetsko prvenstvo u Rusiji.