Njemačka napušta Rusiju – Južna Koreja slavila nad aktuelnim šampionom

Njemačka-Južna Koreja

Mundijal u Rusiji je definitivno prilika da se otkriju nove velike ekipe, pa i pravo vrijeme za čuda u fudbalskom svijetu. Reprezentacija Južne Koreje danas je savladala Njemačku koja je još uvijek na vrhu svijeta. Ovo je napravila rezultatom 2:0, a zbog ovog poraza Nijemci su ispali iz borbe za dalje.

Utakmica uopšte nije bila na nivou fudbalera Njemačke. Čitav susret su odigrali bez snage i anemično što je svakako dalo snagu protivniku da ostvari svoj cilj. Do isteka 90. minuta se ništa nije dogodilo, a onda je uslijedila nadoknada. Prvi gol za Južnu Koreju postigao je Kim u 93. minuti, a nakon njega se zaigrao i Son u 96. minuti kako bi postavio konačnih 2:0 za svoju reprezentaciju.

Njemačka se nakon poraza našla na dnu grupe F što je označilo njen odlazak kući već u grupnoj fazi Mundijala.