Crno-bijeli zgazili Noršelan

Partizan-Noršelan

Fudbaleri Partizana pokazali su odličnu igru na susretu sa Noršelanom u Danskoj i zabilježili pobjedu sa 2:1 (1:0). Ova utakmica bila je prva utakmica trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Partizan je odlično startao sa golom Gomeša u 10. minuti. Do kraja prvog poluvremena današnji rivali nisu uspjeli promijeniti rezultat, ali je uslijedio spektakl u drugom dijelu utakmice. Debitant Goran Zakarić dolazi do gola Noršelana u 64. minuti i ponosno ubacuje za veliku prednost Partizana. Međutim, slavlje nije dugo trajalo jer se probudio i napad suparničkog tima. Matijas Rasmusen koristi priliku u 70. minuti kako bi podigao rezultat na 2:1.

Po isteku vremena za igru pobjeda je ostala u rukama Partizana koji čeka revanš na svom terenu u Beogradu. Meč se igra za sedam dana u Humskoj 1.  Ukupni pobjednik igra sa boljim sa susreta Bešiktaša i LASK-a.