Đoković u finalu Sinsinatija

novak-3
picture source: novak-3

Srbijanski teniser Novak Đoković plasirao se u finale Matstersa u Sinsinatiju.

Đoković je u sjajnom meču u polufinalu uspio da pobijedi Hrvatskog tenisera Marina Čilića u tri seta, 6:3, 3:6, 6:3.

Do sada je Novaku samo Sinsinati nedostajao da kompletira sve turnire iz Masters serije, a sada je na pragu da osvoji i njega, mada ga najvjerovatnije u finalu čeka Rodžer Federer, koji igra sa Goffinom .

U prvom setu je viđen tek jedan brejk, pošto je Novak u 3. gemu oduzeo Čiliću prednost servisa, pa je na kraju poveo u setovima.

marin-cilic-toronto

Sjajno je Čilić otvorio drugi set, uz brejk stiže do 3:0, a novim brejkom u šestom gemu rješava posao i dolazi do izjednačenja. Đoković je u 4. gemu došao do brejka u trećem setu, poveo je 3:1, ali već na drugoj strani Čilić koristi jednu od četiri ponuđene brejk šanse.

U naredna dva gema nije bilo promjena, da bi u osmom gemu Đoković iskoristio treću brejk šansu i došao do brejka, pa odservirao mirno za meč i za plasman u finale Sinsinatija.

Inače, kralj Sinsinatija je Federer, koji je prethodno osvojio čak sedam titula, a sada će pokušati doći do osme, a Novak do svoje prve u Ohaju

. Novak je jako blizu, ali ima taj “mali” problem,i on se vjerovatno zove Roger Federer.