Milan u poslednjoj sekundi savladao Romu

Milan-Roma

Prva utakmica trećeg kola italijanske Serije A imala je veoma napet završetak, a odigrali su je fudbaleri Milana i Rome. Milan je na svom terenu savlado Romu sa 2:1. Za slavlje domaćeg tima zaslužan je bio Patrik Kurtone koji je u 95. minuti odigrao odlučujuću akciju.

Od samog početka bilo je jasno da se radi o ekipama približne spretnosti, pa je svaki minut utakmice bio neizvjestan. Tek krajem prvog poluvremena došlo je do ozbiljnog napada. U 40. minuti Fren Kesi koristi asistenciju Rikarda Rodrigeza i ubacuje za prednost Milana.

U drugom poluvremenu fudbaleri Rome postavljaju rezultat na 1:1 uz pomoć Federika Facija u 59. minuti susreta, Sve do poslednjih trenutaka izgledalo je kao da će se susret završiti remijem. Ipak, gol Patrika Kutronea u 95. minuti donosi slavlje domaćem timu.

Roma sada zauzima 7. mjesto sa 4 boda, dok je Milan 11. sa 3 boda.