Crveno-bijeli Ben nezaustavljiv – Zvezda jača od Vojvodine

Crvena Zvezda-Vojvodina

Fudbaleri Crvene Zvezde bili su bolji u utakmici sedmog kola Superlige Srbije gdje su ekipu Vojvodine savladali sa 4:1. Zvezda je odigrala gostujuću utakmicu na stadionu ”Karađorđe”, a glavni zaslužni za pobjedu ponovo je bio El Fardu Ben.

Utakmica u Novom Sadu počela je veoma mirno, ali se u 16. minuti počinju redati akciju. Milan Pavkov ubacuje neočekivani gol iskoristivši grešku golmana Rockova. Ipak već poslije par minuta dolazi do izjednačenja preko Đuričina. Pred sam kraj prvog poluvremena kapiten domaćina je iznudio penal što je iskoristio Ben i odveo crveno-bijele u prednost prije odmora sa 2:1.

Tu su se i zaustavile uspješne akcije fudbalera Vojvodine, jer je do kraja susreta Zvezda ubacila loptu u mrežu još 2 puta, dok su Lale ostale praznih ruku. Nastavila se mirna igra sve do 77. minute kada je ponovo Ben krenuo u akciju za povećanje rezultata. Konačan rezultat postavio je štoper Babić glavom.