Mbape odličan za novi trijumf PSŽ-a

PSŽ-Lion

U devetom kolu Lige 1 su fudbaleri Pari Sen Žermena savladali ekipu Liona sa velikih 5:0. PSŽ je imao veoma dobrog aduta Mbapea koji se odlično pokazao i za 13 minuta igre ubacio 4 gola.

Na samom početku susreta je Nejmar odradio dobru akciju u 9. minuti. Tada je PSŽ došao do prednosti, ali se na tome završio uspjeh u prvom poluvremenu. Međutim, u drugom dijelu utakmice je Mbape pripremio iznenađenje. Od 61. minute je Kilijan Mbape čak 4 puta uspješno slao lopte iza leđa golmana Liona i niko ga nije mogao zaustaviti. U toku svog velikog poduhvata je Mbape postigao golove u 61., 66., 69. i 74. minuti.

PSŽ je na taj način došao do nove pobjede sa 5 poena razlike nakon što je slavio nad Crvenom Zvezdom sa 6:1.