Partizan slomio Zenit

Partizan-Zenit

Košarkaši Partizana su pobjedili Zenit sa 89:82 u toku 2. kola grupe C Eurokupa. Ekipa Zenita je na ovom susretu pokazala da ima veoma jak napad, ali je Partizan uspio skupiti dovoljno poena za pobjedu.

Susret je bio veoma napet jer su od početka obe ekipe zauzele dominantan stav. Do kraja susreta se nije nadzirao pobjednik, ali su crno-bijeli košarkaši u poslednjim minutama prevagnuli u svoju korist. Prva četvrtina završena je sa 22:12 za Zenit, koji je i u drugom dijelu susreta poveo sa 24:18.

Nakon odmora su košarkaši Partizana povratili energiju i krenuli sa jakim napadom. Pred završnicu su timovi bili izjednačeni sa 65:65. Zadnju četvrtinu je Partizan odradio veoma skoncentrisano i prikupio 7 poena prednosti nad protivnikom.

Za trijumf Partizana su po 16 poena ubacili Landale i Zagorac. Za ruski tim se istakao Uthof sa visokih 25 poena.