Partizan pružio slabu igru u Sloveniji

Partizan-Krka

Košarkaši Partizana odigrali su blijedu utakmicu protiv Krke i izgubili sa 80:76 u četvrtkom kolu ABA lige. Ovo je bio neočekivan kiks beograđanske ekipe koja je igrala bez Radeta Zagorca, ali je ipak bila favorit.

Spora igra je otvorila susret. Do poena se dolazilo teško i na smjenu, pa je nakon prve četvrtine upisano 18:18. Slaba koncentracija Partizana bila je pojačana u drugoj dionici. Košarkaši Krke postizali su i do 9 poena prednosti što je potpuno uništilo crno-bijeli tim. Na odmoru je Krka držala rezultat 40:36.

U treću četvrtinu Partizan ulazi vidno bolje raspoložen i serijom 10:0 dolazi do prednosti. Ekipe su burno igrale pred završnicu u koju su ušle sa 50:51. Iako se u završnici očekivala jaka igra Partizana i preokret, do toga nije došlo. Partizan nije bio dovoljno jak da izvuče pobjedu što je Krka odlično iskoristila i ostvarila pobjedu sa 80:76.

Ovo je bio drugi poraz Partizana i druga pobjeda Krke. U sledećem kolu Partizan igra protiv Zadra, a Krka gostuje u Laktašima.