Pad Real Madrida – Barsa bolja u El Clasicu

Barselona-Real Madrid- El Clasico

U okviru 10. kola ACB lige sreli su se ”vječni protivnici” košarkaši Barselone i Real Madrida. Ovu utakmicu je bolje odigrala Barselona i pobjedila Real Madrid sa 86:69.

Igra je bila veoma zanimljiva. U toku prve tri dionice obe ekipe su pokazale otprilike jednake snage. Moglo bi se reći da je Barsa blago vodila od početka jer je prvu četvrtinu završila sa 20:19, ali je Real vratio ravnotežu u drugoj četvrtini sa 19:17. Četvrti dio susreta je bio presudan. U završnici je Barselona postigla 13 poena više od protivnika i tako upisala novu pobjedu.

Za pobjedu Katalonaca odlično je igrao Kajl Kuric sa 16 poena, Kris Singleton i Adam Hanga su dodali po 12 poena. U Real Madridu se istakao Kerol sa 12 poena. Nakon 10 odigranih kola Barselona ima skor 9-1, a Real bilježi 8 pobjeda i 2 poraza.