Legenda Reala istrčala maraton

raul-gonzales

Legendarni španski fudbaler Raul Gonzalez iznenadio je sve kada se pojavio na maratonu u Barseloni.

Raul je najbolje dane svoje karijere proveo igrajući u dresu Real Madrida, a sigurno da su ga navijači Barselone najbolje zapamtili. Nakon završetka karijere Raula baš i ne viđamo toliko u javnosti i odlučio je više da se posveti životu s porodicom van medijske pažnje.

Međutim, prošlog vikenda Raul se konačno pojavio i to na ulicama Barselone gdje ga baš i ne vole. Raul je učestvovao u tradicionalnom maratonu koji se održava u Barseloni, te je uspio da završi cijelu trku što je oduševilo špansku javnost.

raul-medalla

Raul je istrčao 21.097 kilometara za samo sat i po. Na ovom maratonu učestvovalo je preko 19 hiljada takmičara, a nekadašnji fudbaler kraljevskog kluba završio je na 1027. mjestu.

Mnogo mi se sviđa ova trka i staza je odlična. Bio sam u mogućnosti da trčim jako dobro na svom prvom maratonu u Barseloni i sretan sam što sam završio trku“, rekao je Raul.