Poslednji Old firm pripao Rendžersima

old firm

U posljednjem Old Firmu ove sezone Rendžersi su sa sigurnih 2:0 pobijedili Seltik.

Špalira na Ibroksu za nove stare šampione nije bilo kao što je i Stiven Džerard najavio. Štaviše, popularni Policajci uopšte nisu bili gostoljubivi.

Rendžersi su poveli već u drugoj minuti kada je direktno iz slobodnjaka iskosa s lijeve strane pogodio Tavernier. Tim rezultatom se otišlo na odmor.

Domaći su nastavili sa odličnom igrom u nastavku, a do drugog gola su stigli u 63. minuti kada je briljantnu akciju na najbolji način završio Arfild.

Najbolju šansu za goste u 85. minuti je promašio Burk koji je šutirao iz odlične pozicije za 10-ak metara, ali je njegov udarac zaustavio Foderingem.

U četiri ligaška derbija grada Glazgova ove sezone obje ekipe su ostvarile po dva trijumfa.