Poništeno finale afričke Lige šampiona

fc esperance-CAF
picture source: leseco.ma

Afrička fudbalska konfederacija (CAF) poništila je uzvratnu utakmicu Lige šampiona između Esperance i Vidad Kazablanke.

Nakon što je prva utakmica završena završila (1:1) na uzvratu je Esperance vodio 1:0 do 59. minute kada je nastao haos.

Kazablanka je izjednačila, ali ubrzo je glavni sudija poništio gol, nakon što je pomoćni signalizirao ofsajd.

esperance-vidad

Glavni sudija je otišao pogledati VAR, ali on nije radio. Kako se snimak nije mogao pogledati, igrači Vidada su odbili igrati meč i on je prekinut.

Utakmica je bila u prekidu 80 minuta. Marokanci su odbili igrati, a sudija je odsvirao kraj, te su pobjeda i trofej dodijeljeni Esperanci.

Ipak, Izvršni odbor CAF-a donio je odluku da se utakmica igrala u neregularnim uslovima i da se uzvrat mora ponoviti na neutralnom terenu.

Također, Esperance mora vratiti trofej Lige šampiona, a igrači medalje koje su dobili.