BiH bez Evropskog prvenstva

bih-austrija

Proteklog vikenda rukometna reprezentacija BiH poražena je u Beču od reprezentacije Austrije rezultatom 34:32 i tako ostala bez plasmana na Evropsko prvenstvo u Hrvatskoj iduće godine.

Sam početak meča počeo je loše po reprezentaciju BiH , nažalost tako je i završio. Na početku Austrija je povela sa 3:0, ali su Zmajevi u jednom momentu dobili snagu i stigli do prednosti od 8:5, nastavili su tim tempom uglavnom rastojanjem od 3 gola, ali domaćin je imao veliku podršku sudija , pa im je nekoliko odluka išlo u korist u toku prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu se popravilo suđenje ali je nestala snaga i dobra igra BiH rukometaša. Zahvaljujući sudijama domaćini su se uspjeli vratiti jer je bilo isključenja BiH igrača.

Nebojša Grahovac je bio sjajan, a iskazao se i Panić, Predragović koji je svojim golom i počeo preokret Zmajeva.

Uspjeli su Zmajevi doći i do dva gola razlike zahvaljujući odbranama Grahovca, ali Austrijanci 15 minuta do kraja stižu do izjednačenja, dok su rukometaši BiH pravili grešku za greškom radi pada koncentracije što ih je koštalo, jer put Hrvatske ide Austrija.