Izmjenjen format OL star utakmice

all star 2020

NBA liga je zvanično objavila da je izmjenjen format Ol star utakmice koja će biti odigrana 16. februara u Čikagu. Duel dva tima, koja kao kapiteni predvode Lebron Džejms i Janis Adetokumbo imaće humanitarni karakter, a posljednja četvrtina igraće se u čast Kobija Brajanta i neće biti vremenski ograničena.

Prve tri četvrtine igraće se po 12 minuta. Svaka će početi od nule, na semaforu će pisati 0:0. Poslije tri odigrane četvrtine svaka ekipa će dobiti po 100.000 dolara koje će, po svom izboru, dati u dobrotvorne svrhe nekome u Čikagu.

Poeni postignuti u svakoj od prve tri četvrtine biće sabrani, četvrta će se igrati do trenutka kada rezultat bude 24 peona veći od broja poena ekipe koja bude u prednosti poslije prvih 36 minuta.

Kada bi se ovo pravilo prevelo bilo bi kroz primjer: Ako Lebronova ekipa poslije tri četvrtine vodi sa 90:80, za pobjedu će joj trebati 24 poena, dok bi Janisovoj trebalo 34.

Ekipa koja pobjedi dobiće još 200.000 dolara koje će isto dati u humanitarne svrhe.