Jokiću dabl-dabl u pobjedi Denvera

Nikola-Jokic-san antonio spars

Denver je na svom terenu, poslije preokreta, savladao San Antonio sa 127:120, a Nikola Jokić je, uz Džamala Mareja i Pola Milsapa, predvodio Nagetse do cilja i četvrte pobjede u nizu.

Sparsi su bolje počeli meč, dobili su prvu dionicu sa 40:30, da bi na poluvremenu vodili sa 67:53. U jednom momentu tokom treće četvrtine imali su i 23 poena prednosti.

Uspijeli su domaćini da smanje prednost na minus četiri poena i da u posljednju dionicu igre uđu na krilima pobjedničkih mogućnosti. Preokret su napravili pet, šest minuta prije kraja i sačuvali vođstvo do kraja.

denver-san antonio

Srpski reprezentativac Nikola Jokić meč je završio sa dabl-dabl učinkom od 19 poena (6-8 iz igre, 0-1 za tri), osam skokova i 13 asisencija. Džamal Marej je bio raspoložen sa 26 poena (11-21 iz igre, 2-8 za tri), dok je Pol Milsap dao 22 poena (8-13 iz igre, 4-5 za tri).

U dresu Sparsa istakao se Lamarkus Olridž sa 33 poena (13-25 iz igre, 4-8 za tri), šest skokova i pet asistencija.

Denver je poslije četvrte vezane pobjede drugi na Zapadu, dok je San Antonio pretrpio peti uzastopni poraz i sada je na 10. mjestu.