Moćan start Srbije

serbia-JAR

Vaterpolo reprezentacija Srbije uspješno je počela borbu na Svjetskom prvenstvu u Budimpešti pobjedivši Južnoafričku Republiku 21:5 (6:1, 7:1, 5:1, 3:2). Od samog starta su pokazali ko je bolji.

Tim u kojem nema više Živka Gocića i Slobodana Nikića pokazao je da će biti veliki konkurent mnogim reprezentacijama. U utakmici sa Južnoafričkom Republikom koje se držala do 1:1 nakon čega je uslijedila goleada Srbije od 9 golova, pa je sredinom druge četvrtine sve bilo riješeno.

Savić je podjelio minutažu golmanima Mitroviću i G.Pjetloviću a u bazenu su svi bili raspoloženi, počev od Andrije Prlainovića koji je i jedan od najiskusnijih do debitanta šampionata Viktora Rašovića.

Delfini su učinili prvi korak uspješan, a u srijedu ih očekuje veliki izazov – duel sa Španijom, koja je u prvoj utakmici C grupe izgubila od Grčke 8:7.

Utakmica je na programu 19.jula u 12:10 h.