Troicki nije prošao kvalifikacije

troicki-kvalifikacije
Srpski teniser Viktor Troicki poražen je u prvom kolu kvalifikacija za Rolan Garos,  od Portugalca Frederika Fereire Silve sa 6:0, 6:2

Loš meč je odigrao 189. igrač svijeta i tako ostao bez šanse da se domogne glavog žrijeba Otvorenog prvenstva Francuske.

Koliko je 193. teniser na ATP listi bio dominantan u ovom duelu, ili Troicki slab pokazuje i činjenica da je Srbin dobio samo jedan svoj servis gem od ukupno sedam.

Prvi set je Fereira Silva dobio za svega 29 minuta, ostavivši rivala na nuli. Viktor je dobro počeo drugi dio meča, poveo sa 2:0. Taman kada je djelovalo da bi mogao da se vrati u meč, opet je uslijedio pad i susret je brzo bio gotov.

Priliku da se domogne glavnog žrijeba Rolan Garosa kroz kvalifikacije će imati Nikola Milojević koji je juče pobjedio Tatsumu Ita sa 2:1 u setovima i naredni rival mu je Njemac Janik Maden.