Partija karijere Davidovca nedovoljna Zvezdi u Moskvi

Foto Mikhail Serbin/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su u Moskvi od CSKA 87:72 (31:19, 19:20, 21:20, 16:13) u utakmici 31. kola Evrolige. Večeras su se namjerila jedan na drugog dvojica od trojice najboljih strijelaca ove sezone – Majk Džejms s jedne strane (19,6 poena u prosjeku) i Džordan Lojd s druge (17,6). Pobjedu je odnio Amerikanac iz redova CSKA-a, pošto Lojd nije bio na nivou iz utakmice u Beogradu kada je za manje od 31 minuta na parketu ubacio 31 poen.

Ključnu prednost je ruski tim stvorio u prvoj četvrtini i do kraja meča, iako je Zvezda bila ravnopravan takmac, samo je održavao stečenu prednost, povremeno je uvećavajući, a povremeno ju je srpski tim spuštao na jednocifreni zaostatak. Od starta utakmice je CSKA igrao punim gasom, Zvezda nije nijednom vodila, samo je jednom izjednačila na 7:7 i od tog trenutka, pa do kraja prve četvrtine prednost Moskovljana je rasla do 31:19.

Nije popuštao CSKA ni u drugoj dionici, pa je tako u jednom trenutku bilo i +17 – 43:26 za ruski tim polovinom tog perioda. Tek tad je malo do igre došla Crvena zvezda, pa je do poluvremena uspjela da smanji zaostatak na minus 11 – 50:39.

Nakon velikog odmora se ništa bitno nije promijenilo. CSKA je održavao prednost, koja se kretala od plus osam, do plus 15 za “Armejce”, da bi se u posljednjih deset minuta ušlo sa prednošću Moskovljana od 12 poena – 71:59. Ista slika i u četvrtoj četvrtini, Zvezda je spustila na minus osam – 74:66, kada ponovo CSKA dodaje gas i na kraju dolazi do 20. pobjede u sezoni, rezultatom 87:72, dok su crveno-bijeli doživjeli 22 poraz.

Čak petorica igrača CSKA su ubacili dvocifren broj poena: Tornike Šengelija 16, Danijel Heket 15, Јohanes Fojtman i Vil Klajburn po 14, a Majk Džejms 13. Najraspoloženiji za igru u redovima Crvene zvezde je bio Dejan Davidovac sa 20 poena, ali ga saigrači nisu ispratili, donekle samo Lendri Noko sa 12 i Lengston Hol sa 11. Premalo da se ugrozi CSKA.