Atletiko “okrenuo” Milan u foto-finišu, “petarda” Liverpula

Foto EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Fudbaleri Atletika iz Madrida uspjeli su da savladaju Milan na San Siru poslije preokreta rezultatom 2:1. Oni su iskoristili igrača više tek u samoj završnici, u poslednjih petnaestak minuta utakmice. Milan je odlično počeo duel, poveo preko Rafaela Leaa 20. minutu i nagovijestio dobar rezultat.

Ipak, stvari je dosta promijenilo isključenje Kesija u 29. minutu, zbog neopreznog starta i drugog žuta kartona.Atletiko je do izjednačenja stigao u 86. minutu preko Grizmana, a novi šok za njih mogao je da uslijedi samo nekoliko trenutaka kasnije. Florenci je imao dvije dobre šanse, za kojima će domaći navijači žaliti.

Kazna je stigla u sedmom minutu nadoknade, kada je dosuđen penal za goste zbog igranja rukom Pjera Kalulua. Luis Suares je postigao gol sa kreča i donio sva tri boda Atletiku. U okviru iste grupe, pobjedu je ostvario i Liverpul na gostovanju kod Porta, 5:1.