Spektakl na “Stamford Bridžu” – Poništeni golovi, crveni i pobjeda Čelsija

Fudbaleri Čelsija savladali su Sautempton 3:1 u okviru sedmog kola Premijer lige. Meč je obilježio veliki broj konsultacija sa VAR-om, među kojima su i dva poništena gola Čelsija. Najprije je mladi Šaloba doveo Čelsi u vođstvo, a potom su poništeni golovi Lukakua i Vernera.

To se kasnije isplatilo Sautemptonu koji je stigao do izjednačenja ubrzo po početku drugog poluvremena. Ponovo se konsultovao VAR, nakon čega je sudija Martin Etkinson dodjelio penal Sautemptonu.

Kapiten Džejms Vard Praus bio je siguran iz jedanaesterca, ali je nepunih 20 minuta koštao svoju ekipu s obzirom da na to da je isključen. Nakon toga se igra gostiju raspala, što je Čelsi kaznio sa dva gola. Uprkos brojnim odbranama Mekartija, u strijelce se upisao Verner, a potom i Čilvel.

Što se tiče ostalih mečeva, Barnli je odigrao tipično tvrdu utakmicu bez golova sa Noričem, dok je Hvang Hi Čen sa dva pogotka donio ekipi Vulverhemptona pobjedu protiv Njukasla. Raul Himenez je imao dvije asistencije i tako postao prvi Meksikanac od Havijera Ernandeza koji je učestvovao u 50 premijerligaških golova.

Dijego Ljorente je golom u 18. minutu riješio pitanje pobjednika protiv Votforda.

U posljednjem meču dana sastaju se Arsenal i Brajton od 18:30.