Bez polufinala dva velika majstora

rodžer-federer

U polufinalu US opena ovaj put nećemo gledati Rodžer Federera i Rafaela Nadala. Španac je u četvrtfinalu lako savladao Rusa Andrea Rubljeva sa 6:1, 6:2, 6:2, ali je zato Federer posustao u meču sa Huan-Martinom del Potrom.

Argentinac je poslije velike borbe slavio sa 3:1, po setovima 7:5, 3:6, 7:6 (8), 6:4. Del Potro je ponovo bio koban u Njujorku za Federera, pošto je prije osam godina slavio u finalu nakon pet uzastopnih titula slavnog protivnika.

Posle toga „Velika jabuka“ za Federera je postala kao ukleta, dok su Del Potru povrede uništile karijeru posle jedine gren slem titule u karijeri.

Iz ovog meča koji je prelomljen u trećem setu i koji je Delpotro dobio poslije neizvesnog taj-brejka sa 10:8. Argentinac je spasio četiri set lopte, a onda je u četvrtom dijelu igre objeručke zgrabio ukazanu šansu za trijumf. Deset minuta nedostajalo je do tri časa epske bitke, a Del Potro je sada smanjio na 6:16 u međusobnim okršajima sa 19-ostrukim šampion gren slem turnira.