Ederson jedva došao sebi, Klop : Nije bilo za crveni !

Mane-vs-Ederson

Sadio Mane je tokom današnjeg derbija Liverpula i Mančester Sitija, u 4. kolu engleske Premijer lige, u prvom poluvremenu zaradio crveni karton i isključenje zbog nasrnuća na golmana domaćeg tima Edersona.

Ederson je nakon sudara sa Maneom nekoliko minuta nepomično ležao na terenu Etihada, bez ikakve šanse za nastavak meča. Ofanzivac Redsa je kopačkom žestoko ‘naletio’ na golmana, što je sudac Džonatan Mos odmah primjetio i bez dileme isključio Manea iz igre.

Trener Liverpula, Jurgen Klop smatra da ovakav start Manea  nije bio za crveni karton.

– Imali smo sve što smo trebali kada smo igrali 11 na 11, stvarali šanse… Primili smo gol nepotrebno, nismo bili pametni. Ključna odluka je bio taj crveni karton. To nije bilo za crvenog kartona, jer Mane nije vidio golmana i to se zna desiti. Nadam se da su ljudi vidjeli šta se dogodilo. – rekao je Klop.

Ipak, Liverpul je nastavio utakmicu sa igračem manje Itako se  ovaj put susreo sa dvostrukim porazom. Mančester Siti je fudbalere Redsa ispratio kući rezultatom 5:0.