Škotska je trebala pobjedu, ne izjednačenje

Škotska-Slovenija

Škotska je večeras u Ljubljani ostala bez šanse za play off za Mundijal u Rusiji, nakon što je odigrala 2:2 umjesto ubjedljive pobjede.

Slovenci se večeras nisu dali, iako su repezentativcu Škotske u 32. minuti prvi zatresli mrežu Slovenaca. Go koji je zabio Grifits ostao je jedina uspješna akcija u prvom poluvremenu. Drugo poluvrijeme otvara rezervni igrač Slovenije, Roman Bezjak, koji je u 52. minuti prošao stražu golmana Škotske. Njegova igra nije prošla nezapaženo i u 72. minuti kada je doveo slovence do prevlasti, ali na kratko. Robert Snodrags dovodi Škote do iznednačenja malo prije kraja u 88. minuti. Međutim, igra Grifitsa i Snodragsa nije bila doboljna za prolazak dalje.

Trenutno Škotska ima iste bodove kao Slovačka, koja je večeras pobjedila Maltu sa 3:0 i tim obezbjedila bolju gol razliku.