Real do pobjede na krilima Dončića

Luka-Dončić

U prvom meču Evrolige košarkarši Real Madrida dotukli su Anadolu Efes sa 88:74, a jedan igrač Reala se posebno istakao. Fenomenalni Slovenac, već poznat po fantastičnoj igri na Eurobasketu, Luka Dončić ne planira smanjivati broj pogodaka po utakmici. Ovaj put se ‘izvukao’ sa 27 poena, uz četiri asistencije i isto toliko skokova.

Real Madrid je skoro sve vrijeme prednjačio skorom na tabli, ali je Efes u poslednjoj četvrtini pokazao zube. Primakao se Efes i na 63:60, ali je tada Dončić preuzeo akcije i ‘osvojio’ utakmicu u ime Real Madrida. Košarkarji Efesa takođe su pokazali izvanrednu igru među kojima se izdvajaju Erik Mekolum sa 26 poena te Brajant Danston i Riki Lido sa 17, dok je Vladimir Štimac učestvovao sa 7 poena i pet skokova.

U Realu su osim Dončića blistali Gustavo Ajvon sa 16 poena i Entoni Rendolf sa 12. Ognjen Kuzmić je na terenu bio oko 7 minuta i za to vrijeme ubacio 2 poena sa tri uhvaćene lopte, a konačan rezultat bio je 88:74 (28:19, 17:17, 17:20, 26:18).