Džumhur preuzeo Moskvu

Damir-Džumhur

Damir Džumhur, fenomenalni teniser BiH, osvojio je drugu ATP titulu. U finalu turnira u Moskvi savladao je Ričardsa Berankisa u tri seta rezultatom 6:2, 1:6, 6:4.

U prvom setu oba tenisera su borbeno startala, ali je Damir u četvrtom gemu napravio brejk za 3:1 i sledećim brejkom završio set sa 6:2. Drugi set se Džumhur pritajio i pustio Berankisa da se dokopa rezultata 1:6. Nakon ovog pada se teniser BiH ponovo uzdiže i u trećem setu sa 6:4 osvaja titulu Moskve.

Damir je ovom pobjedom postao prvi teniser koji je u Rusiji osvojio dve titule zaredom, a ovo mu je druga titula karijere nakon one iz St. Petersburga. Danas je DŽumhur igrao i finale dubla sa hrvatskim teniserom hrvatskim igračem Antoniom Šančićem. Dvojac nije uspio doći do pobjede protiv Mirnija i Oswalda koji su ih savladali sa 2:0 (6:3; 7:5)