Peti poraz Partizana u Evrokupu

Alba-Partizan

U utakmici 6. kola Evrokupa berlinska Alba pobijedila je Partizan rezultatom 96:80. Ovo je bila druga izgubljena utakmica Partizana protiv Albe, s obzirom na to da i prošli susret poražen sa 111:85.

U prvoj četvrtini je vladala jednaka igra na obe strane terena i ona je završena rezultatom 21:19. Gosti su se u drugoj četvrtini počeli igrati razigrali. Grigonis i Peno donose Albi u 15. minuti igre 10 poena prednosti sa 36:26. Odbrana Partizana bila je slaba i gosti su na pauzi upisali 54:40 i tim već osigurali pobjedu. Treća dionica donijela je velikih 23 razlike, a ni završnica nije promijenila rezultat.

Za partizan su se istakli Marinković sa 18 i Miler sa 16 poena, a goste su do pobjede vodili Grigons i Baterfild sa po 20 poena, i Kliford i Skima sa ubačenih po 14.

Partizan je sada u veoma teškoj poziciji nakon novog poraza. U C grupi se sada nalai na poslednjem mjestu i skoro da nema šansu da pređe u narednu fazu takmičenja.