Aleksandar Mitrović je još jednom oduševio Englesku

Mitrovic-Fulam-preston

Na utakmici u kojoj je sa Fulamom “jurio” pobjedu protiv Prestona koja bi za njega i klub značila plasman u englesku Premijer ligu, srpski as je zablistao – dao je dva gola u pobjedi od 3:0 za povratak u elitu.

Nakon samo devet minuta igre, Mitrović je oduševio publiku na “Krejven kotidžu” jer je dodavanje Brajana s lijevog krila iskoristio da pretrči direktnog čuvara, obiđe ga i iskosa s lijeve strane golom donese 1:0 Fulamu.

Nije prošlo dugo, domaći navijači su slavili i gol Karvalja, poslije spretne reakcije u 34. minutu, a onda je Mitrogol opet stupio na scenu.

U sjajnoj akciji Fulama u 41. minutu, odigrao je Aleksandar Mitrović “dupli pas” sa Vilsonom, da bi potom primio loptu na rubu šesnaesterca i po drugi put na ovom meču matirao golmana Prestona, Iversena.

Mitrović je zamjenjen u 77. minutu, a njegov tim je potom sačuvao stečenu prednost i plasirao se u Premijer ligu.
Imajući u vidu da je na svom 40. meču u Čempionšipu Aleksandar Mitrović već do poluvremena dogurao čak do 40 golova, reakcija engleskih ljubitelja fudbala, ali i tamošnjih novinara je bilo na pretek, naravno sve su bile u vidu većih ili manjih hvalospjeva.