Alimpijevićevi momci zablistali za kraj!

Crvena Zvezda-Cibona

Poslednje kolo ABA lige blještalo je od perfektne igre košarkaša Crvene Zvezde koji su danas pobjedili Cibonu sa visokih 107:69.

Crveno-bijeli su dobro počeli susret, a i Cibona se mrdala u prvoj četvrtini. Ipak, bili su jači Zvezdini momci pa su došli na +10 razlike sa 24:14 na kraju prve dionice. Nastavak je obilježio ubrzan napad Zvezde, dok se u timu istakao Dilan Enis pogodivši tada 3/3 za tri poena. Na poluvremenu je Zvezda vodila sa 48:36. Do kraja susreta nije bilo preokreta na terenu pa je Zvezda zasluženo upisala pobjedu sa 107:69.

Ovo je bila 19. pobjeda Zvezde u ABA ligi, a ujedno i 15. poraz Cibone. Zvezda se u polufinalu sastaje sa Mornarom. Za današnji trijumf crveno-bijelih najbolje je odigrao Dilan Enis sa 21 ubačenim poenom uz 7/7 za tri poena. Uljarević sa 13, Bošnjak sa 12 i Novačić sa 11 poena potrudili su se u sastavu Cibone.