Armani se borio do kraja, ali je Efes večeras bolji

Efes-Armani

Večeras su košarkaši Anadol Efesa u neizvjesnoj borbi savladali Armani Milano rezultatom 73:68. Ovaj susret 10. kola Eurolige odigrao se u Istanbulu.

Za otvaranje utakmice bio je zadužen Efes, koji je u već u prvoj četvrtini obezbjedio prednost za domaćine od 23:16. Međutim, već u drugoj četvrtini polako dolazi do preokreta situacije. Konstantni napori goste su doveli na samo 3 razlike za vrijeme odmora.

Nastavak susreta ponovo ide u korist domaćina i Efes vodi sve do sredine treće dionice, kada gosti prave fenomenalan ulet sa serijom od 12:2 i penju se na 6 razlike za 42:48. Ipak, Efes odnosi i tu četvrtinu sa 2 prednosti 52:50. Završnica je, dakle, bila prelomna. Do poslednjeg minuta su se ekipe ganjale sa brojem bodova. Izjednačenje 67:67 do poslednje minute, u kojoj nastupa Vladimir Štimac za 70:68. Prati ga Zoran Dragić za konačnih 73:68.

Večeras je Efes vodio Štimac sa 19 poena i 10 skokova, a kod gostiju zabilježeni su Micov i Teodore sa po 15 poena.