Armani ubjedljivo pobijedio Zvezdu

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su na domaćem terenu od Armanija iz Milana rezultatom 93:72 u 32. kolu Evrolige. Armani je dominirao od početka do kraja utakmice i više nego zasluženo došao do trijumfa koji ga približava plej-ofu, odnosno četvrtfinalu.

Već poslije prvih 10 minuta bilo je jasno da se srpskom timu ne piše dobro, jer je Armani tu dionicu dobio sa 22:12. Razlika je rasla i do plus 15 poena u drugoj dionici, da bi na veliki odmor Armani otišao sa prednošću od 11 poena 47:36. Italijanski tim u trećoj četvrtini je imao i 25 poena prednosti.

Najveća razlika je bila u posljednjoj četvrtini, kada je u jednom trenutku Armani poveo sa 87:58, a onda su dozvolili Zvezdi da na kraju dođe do zaostatka od 21 poena. Blistao je bivši igrač Zvezde Kevin Panter sa 23 poena, Zak Lidej i Šejvon Šilds su ubacili po 14, a Kajl Hajns 11 poena u pobjedničkom timu, dok su se kod domaćina izdvojili Džordan Lojd sa 22 i Ognjen Dobrić sa 14 poena.

Žalgiris je bio bolji od Albe, najviše zahvaljujući trećoj četvrtini koju je dobio sa 27:10, a na kraju je bilo 96:86. Čak pet igrača litvanskog tima je postiglo dvocifreni broj poena Lukas Lekavičijus 21, Tomas Vokap i Najdžel Hejs po 15, a Martinas Geben i Karolis Lukosijunas su dodali po 12 poena. Najefikasniji igrač Albe bio je Markus Erikson sa 19 poena, Pejton Sajva je postigao 16, a Džejson Grejndžer 15.

Real Madrid je izgubio na svom terenu od sjajnog Anadolu Efesa sa 25 razlike, što bi možda na kraju moglo da ga košta plasmana u plej-of. Turski tim je slavio pošto je drugo poluvrijeme dobio sa 67:41, što je nestvaran broj postignutih poena, pogotovo protiv Reala.

Šanli Sertač je bio najefikasniji u Efesu sa 17 poena, Šejn Larkin je ubacio poen manje, Krunoslav Simon 15, a Vasilije Micić 13 poena. Čak sedam igrača turskog tima je postiglo dvocifreni broj poena, dok je kod Reala najbolji bio Trej Tompkins sa 19 poena. U ruskom okršaju, CSKA je u gostima savladao Zenit koji je sada ispao iz najboljih osam koji idu u četvrtfinale.

Јohanes Fojtman je predvodio “Armejce” sa 21 poenom, Tornike Šengelija je imao 14, a Danijel Heket i Vil Klajburn su postigli po 13 poena. Zenit je imao najefikasnijeg igrača utakmice, bivšeg Zvezdaša Bilija Berona koji je postigao 24 poena, ali nije bilo podrške saigrača.

Sutra od 19.00 časova igraju Himki i Asvel, a od 21.00 čas Valensija i Olimpijakos.