Arsenal i Čelzi izjednačili na Emiratesu

Arsenal-Čelzi

Engleski velikani Arsenal i Čelzi odigrali su večeras utakmicu 22. kola engleskog Premijeršipa. Derbi je završen rezultatom 2:2, a publika na Emiratesu uživala je u sjajnom susretu.

Čelzi je preko Morate krenuo sa napadom na samom početku. Iako je ostao sam pred mrežom Arsenala, promašio je svoju šansu. Brzo su iz Arsenala odgovorili, no i Čelzi je odbranio svoj gol. Do kraja prvog poluvremena ostao je jednak rezultat 0:0. Pauza donosi svježije igrače. U nove akcije prvi su krenuli fudbaleri Arsenala i uspjeli za 1:0 preko Džeka Vilshira.

Kratkog daha bila je sreća domaćina, jer je Čelzi dobio penal 4 minute kasnije. Hazard je dobro iskoristio priliku za 1:1. Do kraja Čelzi prelazi u vodstvo kada je Alonso bio spretan za 1:2. Ipak, Arsenal u drugoj minuti nadoknade koristi Belerina kako bi upisao finalnih 2:2 i prepolovio bod sa Čelzijem.