Arsenal ide ka vrhu

Arsenal-Brigton

Arsenal je nastavio sa dobrom igrom i pobjedio Brigton u 7. kolu Premijer lige rezultatom 2:0.

Utakmica je počela Lakazeteovim pogotkom stative u drugoj minuti, ali je već u 16. minuti Arsenal dobio prednost 1:0. Načo Monreal je loptu elegantno postavio u mrežu Brigtona. Sead Kolašinac takođe se iskazao u ovoj utakmici. Zamalo je zabio go gavom – jedan od fudbalera Brigotna spasio je tu loptu i tada je Lakazete čist put do mreže, ali gola nije bilo. U 56. minuti Ivobi je zakucao za konačnih 2:0.

Topdžije su se ovom pobjedom popele stepenicu bliže vrha tabele. Lako su došli do pobjede u ovoj utakmici. Lijepe akcije pokazao je i Aleksis Sančez, kao i Sead Kolašinac koji je na terenu provei svih 90 minuta.