Atletiko Madrid  po treći put savladao Evropu!

Atletiko Madrid-Marsej

Ekipe Marseja i Atletiko Madrida odigrale su utakmicu Evropske lige koja je odlučila novog/starog šampiona. Atletiko Madrid je izborio 3. pobjedu Evropske lige sa 3:0 nad Marsejem.

Iako je Marsej u 4. minuti imao savršenu šansu preko Germajna, ipak nije došlo do prednosti francuske ekipe. Sredinom prvog poluvremena je Atletiko započeo svoju akciju. Grizman je iskoristio grešku Zamba Anguisa i poentirao za prednost Atletika od 1:0 u 21. minuti. Uspješne poteze je ponovio i početkom drugog poluvremena. U 49. minuti je Grizman još jednom zaigrao za duplo vodstvo sa 2:0.

Do kraja susreta je Marsej držao jaku odbranu, ali su fudbaleri Atletika ugasili sve njihov nade. Gabi je u 89. minuti postavio konačan rezultat sa 3:0.