Atletiko Madrid poražen kod Real Sosijedada

Real Sosijedad-Atletiko Madrid

Ekipa Atletiko Madrida odigrala je utakmicu sa Real Sosijedadom u okviru 33. kola španske La lige. Atletiko je ovaj put ‘ranjen’ izašao sa terena, jer je pretrpio poraz sa 3:0.

Real Sosijedad je krenuo napadački u prvom poluvremenu i u 27. minuti došao do prve prednosti. Tada je Vilijam Hose uz pomoć Adnana Januza pogodio lijevu stativu za ulazak lopte u mrežu. Atletiko je od tada pooštrio mjere svoje odbrane i krenuo u napad, ali nije imao pravu priliku. Pred kraj drugog poluvremena u 80. minuti je Huanmi pogodio za duplo slavlje domaćina. Huanmi se oprobao ispred gola još jednom i to u sudijskoj nadoknadi. Ubacio je za 3:0, što je ostao konačan rezultat susreta.

Trenutno Atletiko Madrid je ostao na 71 bodu. Stanje na tabeli je takvo, da velika Barselona ima sledeće kolo kao priliku za osvajanje titule ukoliko ostanu na +12. Real Sosijedad je sada 11. na listi sa 43 boda.