Australija izborila Mundijal

australija-honduras

Fudbalska reprezentacija Australije ostvarila je plasman na SP u Rusiji pobjedivši selekciju Hondurasa sa 3:1. Daleki put od čak 37 sati je slomio igrače Hondurasa i nisu imali snage da se izbore sa “kengurima”. Prvi meč igran pre nekoliko dana u Hondurasu završen je 0:0, tako da je Australiji trebala pobjeda.

Odbrana Hondurasa  slomljena je  tek u 54. minuti meča. Mile Jedinak je šutirao iz slobodnog udarca, lopta  je pogodivši jednog igrača protivničke reprezentacije završila u mreži za prednost od 1:0. Vodstvo im je dalo krila pa Australija nastavlja sa boljom igrom i nakon postignutog gola, a sve dileme oko pobjednika rješene su u 72. minuti.

Dosuđen je penal, a Jedinak je siguran izvođač za prednost od 2:0. Do kraja meča domaća selekcija dolazi i do trećeg gola. Dosuđen je novi penal, a Jedinak je ponovo siguran za 3:0. Konačnih 3:1 postavio je Figuerioa u četvrtoj minuti nadoknade.

Posljednji učesnik SP saznaće se  nakon revanša između Perua i Novog Zelanda.